Almanya’da Üniversiteler | DersinÖzü

Almanya’da Üniversiteler

DersinÖzü
Ağustos 1, 2017

Alman Üniversitelerinde Teorik Eğitim Rafa Kaldırılıyor

Almanya’da eğitim sistemi ile ilgili yeni bir reform hazırlığı başladı. Almanlar gençlerden daha fazla yararlanabilmek için derslerde kitaplara bağımlılığı kaldırmaya karar verdi. Üniversitelerden başlayacak projede ilk olarak Almanca diline hakim gençler yetiştirmek ve en az ana dil seviyesinde bir dil daha öğrenmek üzerine bir planlama yapılıyor. Gençlerin x dilden Almancaya tercüme yaparken zorlanmaması için gereken bütün pratik donanımlar gençlerin önüne serilmesi kararlaştırıldı. Öğrenilmesi ve iş potansiyeli yüksek diller ise şunlar olarak belirlendi.

  • İngilizce
  • Fransızca
  • Arapça
  • Çince
  • Japonca
  • Rusça
  • Portekizce

Gibi diller ilk planda öğrenilmesi ve bu dillerde yetişen gençlerin kendi alanlarında yeni ufuklar açması planlanıyor.

Alman Profesörlerden Ortak Makale İle Projeye Destek

Alman profesörler eğitim bakanlığının bu çalışmasına destek veren bir makale yayınladılar. Makaleyi tercüme ettiğimizde gördüğümüz ana konu şuydu. Almanlar özellikle gelişen teknoloji ile artık içe bağımlı devletin süper güç olamayacağının farkında. Ne kadar pazar o kadar para anlayışı da oldukça yaygın. Yine üretmek ve bunu satacak yer bulmak fikri her daim önde olduğu makale tercümesinde gördüklerimiz olarak öne çıktı. Almanca yeminli tercüme ettiğimiz makale ile gördük ki artık kitapların dünyasından çocukları kurtarıp onlara pratik ve özgüven eğitimi vermeliyiz.

En Zenginler Okul Derslerinde Hep Başarısız

Almanlar bu teoriyi savunurken şu noktaları hep dikkate aldılar. Tezlerinde başarılı olmak için illa kitapları ezberlemek yetmez tezini savunan profesörler yenilikçi ve katma değer oluşturan fikirlerin hep okulda başarısız olan kişilerden çıktığına dikkat çektiler. Bu okuyamaz tabiri ülkemizde de yaygınken iş dünyasında okuyamaz denilen kişilerin çok daha iyi yerlerde olduğunu görmekteyiz. Bu tezle bu fikrin bizim eğitim sistemimize de bir an önce uygulanmasını temenni ederiz.

Almanca Tercüme İle Dünyada Projeye Destek İsteniyor

Teorik eğitimin derslerdeki oranını düşürüp pratik eğitim için yapılan çalışmalara destek almak için Almanya’da makaleler bu konu üzerine yazılan yazılar Almancadan yeminli tercüme edilerek diğer dillerde de okunmasına ve dünyanın her noktasından Alman toplumunu oluşturanlardan destek görmek amaçlanıyor. Bu sayede gelen fikirlerle çok özel bir ağ kurarak belki 10 yıl içinde ilk hedef yeni bir fikir katarak Google ve Facebook gibi bir katma değer Alman toplumuna kazandırılmak isteniyor. Bu sadece çok güncel olduğu için verilen bir fikir dal ve iş ayırt etmeksizin yeniliklere kapı aralanması hedefleniyor. Almanca noterli tercüme yaptığımızda tercüme bürosu olarak dikkat ettiğimiz Almanların dil üslupları ve başarıya odaklı fikirleri hep dikkatimizi çekmiştir. Hep en iyisi olsun anlayışı belki de bu temelden gelmektedir. Almanlar bir çok konuda yeniliklere imza atarken bizde toplum olarak son 10 yıldaki kazanımlarımızla ve eğitim sistemimizde köklü bir destekle dünyanın sayılı devletlerinden biri olma yolunda daha hızlı yol alabiliriz. Makaleler yazmak yazılan makaleleri tercüme etmek kendimizi tanıtmak anlatmak ülkemizi güvenli hale getirip ticaret limanı yapmak hepimizin görevi olmalıdır. Öğrendiklerimizi paylaşarak büyüyen bir Türkiye için İmge Tercüme Bürosu olarak daima yanınızdayız. Almanca tercüme ve Almanlarla ilgili tercüme ihtiyaçlarınız için https://www.imgetercume.com/almanca-tercume linkimizi ziyaret edebilir ve sorularınıza cevaplar bulabilirsiniz. 24 saat sizlere canlı destek ve online olarak hizmet sitemiz üzerinden verilmektedir.

KPSS LISANS
22 Temmuz 2018

Üye OlŞifremi Unuttum