Evde Habeş Kedisi Besleme - Hayvanlar Alemi | DersinÖzü

Evde Habeş Kedisi Besleme

DersinÖzü
Mart 25, 2018

Hayvanlar aleminin kedigiller ailesine ait türlerden en popüler olanıdır. Habeş Kedisi uzun bacaklı, güçlü ve kısa tüylü bir kedi türüdür. Çok zeki oldukları gibi çok hareketli bir canlıdır. Bu yüzden sürekli dışarıda olmak ve sahibiyle birlikte vakit geçirmek ister. Diğer tüm kediler gibi Habeş kedisi de korunmayı, mutlu olayı ve sağlıklı olmayı ister.

Öncelikle Habeş kedisi beslemeyi düşünen kişilerin kediye sahip olduktan sonra veterinere götürülerek gerekli kontrollerini yaptırması gerekir. Böylece kedinizin bir hastalığı veya sorunu varsa hemen tedavi altına alınıp gerekli tetkiklerin yapılması sağlanır. Kedinizi mutlaka en çok 2 yılda bir veterinere götürüp kontrol ettirmenizi öneririz.

Kedinizi beslerken öncelikle kedilerin et obur bir hayvan olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Kedilerin yaşamlarını devam ettirebilmeleri için günlük ihtiyacını karşılayacak kadar protein tüketmeleri gerekmektedir. Uygun proteinler etlerin içinde yer alır. Bu yüzden kedinizi et ile beslemeniz gerekmektedir. Eğer kediniz yeterli bir şekilde beslenmezse sağlık problemleri ile karşı karşıya kalabilir.

Et ile beslemenin yanında elbette farklı besinlerle de kedinizi besleyebilirsiniz. Bu konuda veterineriniz size uygun besinleri söyleyecektir. Protein oranı %40 olan besinler, taze yiyecekler de verebilirsiniz. Ayrıca kedinize yemek verdiğinizde kedinin yaşına, kilosuna uygun oranda yemek vermelisiniz. Gereğinden fazla yemek vermekten kaçınmalısınız.

KPSS LISANS
22 Temmuz 2018

Üye OlŞifremi Unuttum