MSB 26 Meslek Lisesi Mezunu Alımı Yapacak | DersinÖzü

MSB 26 Meslek Lisesi Mezunu Alımı Yapacak

Nil Uslu
Mayıs 11, 2017

Milli Savunma Bakanlığının Eskişehir’de 1’nci Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı’na 26 sürekli işçi alımı yapılacak. Başvurularla ilgili olarak yeni yönetmelik değişikliği önemli. Çünkü ikametgah şartı yok ve herkes başvuru yapabilecek.2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları geçerli olacak ve KPSS için herhangi bir puan şartı yok. Puan üstünlüğüne göre alım gerçekleşecek.

İlan ulusal düzeyde verilmiştir. Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde Türkiye İş Kurumu İl Şube Müdürlüklerinden veya İŞKUR internet adresi üzerinden başvuru yapabileceklerdir. Yeni değişiklikle tüm ilanlar artık 10 gün süreli olacak.

Başvuru yapıp nihai listede yer alan adaylar, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik gereğince sınava tabii tutulacaktır. Yeni yayımlanan yönetmelik değişikliği ile sürekli işçi alımlarında ikametgah şartı aranmayacak. İlgili değişikliğe aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

26 adet Uçak Bakım Teknisyeni (Gövde Motor) alımı için Endüstri Meslek Lisesi, Anadolu Meslek Lisesi, Çok Programlı Meslek Lisesi, Teknik ve Anadolu Liseler ile Muadili Liselerinden mezun olmak gerekiyor. Mezuniyet bölümü olarak Uçak Bakım Teknisyenliği (Gövde-Motor Bölümü), Uçak Bakım Alanının Uçak Gövde Motor Dalı bölümü mezunu olmak gerekiyor.Başvuru tarihi itibariyle geçmişe yönelik 5 yıl içinde, YDS, KPDS, ÜDS ingilizce yabancı dil sınavlarından birine katılarak en az 40 puan almak.

ÖSYM tarafından  onaylanmış yabancı dil sınavları ve puanları ile eşdeğerlilikleri olan (ÖSYM tarafından 2016 yılında eşdeğerliliği kabul edilerek yayınlanan) CPE, CAE, TOEFL IBT, PTE Akademik sınavlarına katılıp, 40 puana eşit sayılan notu alanların da sınav başvuruları kabul edilecektir. İlan metni için TIKLAYINIZ.

İLANLARA ANLIK ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Okunma Sayısı: 24

KPSS LISANS
22 Temmuz 2018

Üye OlŞifremi Unuttum